środa, 2 sierpnia 2017

Recenzja książki: Kurs pozytywnego myślenia. Moje wewnętrzne Ja


Recenzja książki: Kurs pozytywnego myślenia. Moje wewnętrzne Ja

Autor: Beata Pawlikowska


Wydawnictwo: Edipresse

Liczba stron: 232

Data premiery: 10.05.2017
Moi drodzy – dziś przedstawiam recenzję kolejnej części „Kursu pozytywnego myślenia”: „Moje wewnętrzne Ja”. Ta inspirująca, pobudzająca do działania, optymistyczna, a zarazem zwięzła i odzwierciedlająca zachowania z życia wzięte książka na pewno zachwyci niejednego czytelnika.

Autorka opierając się na doświadczeniu dnia codziennego, obserwacji i analizie zachowań, dostarcza nam cennych wskazówek, uczących nas jak żyć w szczęściu i  harmonii ze swoim wewnętrznym Ja.


Żyjąc w świecie pełnym stresu i negatywnych emocji często zapominamy o prawdziwych, własnych potrzebach, a zamiast dostrzegać piękno tego, co oferuje nam los – narzekamy na to, czego nam brakuje. Ale czy życie naprawdę jest takie niesprawiedliwe?


Zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób postrzegamy rzeczywistość, czy warto martwić się niepowodzeniami, czy może lepiej wyciągać z nich wnisoki na przyszłość i znajdować pozytywne aspekty danej sytuacji? Czy lepiej narzekać, czy cieszyć się z tego, co dobre i pozytywne?


Pamiętajmy także o kształtowaniu u siebie umiejętności uważnego słuchania innych osób:

„Jednocześnie nie umiesz słuchać, bo ciągle jesteś tylko skoncentrowany na tym, co sam czujesz, myślisz i w jaki sposób zamierzasz odnieść się do tego, co właśnie zostało powiedziane i w ten sposób udowodnić samemu sobie, że istniejesz.”


Nasze życie zależy od naszych decyzji i naszego postrzegania świata. Autorka po raz kolejny potępia wysoko przetworzoną żywność na rzecz świeżych, pełnowartościowych – najczęściej przygotowanych samodzielnie - potraw.

„Najbardziej niezwykłe jest to, że kiedy przestajesz upierać się, że wszystko musi być dokładnie tak jak chcesz, to życie podsuwa ci takie rozwiązania i okoliczności, których sam nigdy nie byłbyś w stanie wymyślić ani zaprojektować.”


Cieszmy się niepowtarzalnością naszego życia, jego najdrobniejszymi szczegółami i nie zapominajmy o własnych potrzebach i szacunku do drugiej osoby, a życie na pewno będzie nas pozytywnie zaskakiwać i ubarwi nasz los w kolory tęczy.1 komentarz:

  1. Lubię Beatę Pawlikowską, jej książki bardzo pozytywnie nastrajają:)
    pozdrawiam www.aleksandramistake.pl

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)