czwartek, 13 lipca 2017

Recenzja książki: Diagnozowanie chorób z twarzy


Recenzja książki: Diagnozowanie chorób z twarzy


Wydawnictwo: Wydawnictwo RM

Autor: Vistara H. Haiduk


Liczba stron: 192

Rok wydania: 2016

Czym jest zdrowie? Jak zdefiniować chorobę? Czy można ją wykryć, zanim rozwinie się na dobre?


Co mówi nam nasza twarz i czy na przykład zmarszczki wokół oczu należy zakrywać kremem lub pudrem, czy może warto dowiedzieć się, skąd się wzięły? Czy defekty wyglądu na twarzy to tylko wrażenia wizualne, czy może objawy stanu wnętrza organizmu?


Do zgłębienia tematu i znalezienia odpowiedzi na pytania na pewno zachęci nas książka: „Diagnozowanie chorób z twarzy”. Książka niezmiernie ciekawa, szczegółowa, pasjonująca i przedstawiająca mnóstwo faktów i ciekawostek z życia codziennego.


Na uwagę zasługuje przedstawienie w niej bardzo interesującego zagadnienia jakim są Sole Schusslera – pomagające w przywracaniu zdrowia i równowagi w organizmie.


Książka inspiruje czytelnika do działania, do zainteresowania się swoim zdrowiem, sygnałami organizmu, do poszerzania wiedzy na temat naturalnych metod leczenia, obserwacji ciała oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.


„Zmienić coś może tylko ten, kto działa. Sama wiedza nie wystarcza.”


Czytając książkę otrzymujemy ogromną dawkę wiedzy na temat poszczególnych układów organizmu, wspomagających je metod leczenia, porcję wiedzy historycznej z zakresu naturoterapii, a także porady odnośnie konkretnych schorzeń.


Cała publikacja przekonuje nas, że czasem warto zatrzymać się, odpocząć, poświęcić sobie trochę czasu, zacząć żyć zdrowo, choć wydawać się może, że nie mamy na to czasu. Warto zmienić podejście do życia, przemyśleć priorytety i znaleźć rozwiązanie problemu, którego wcześniej nie zauważyliśmy. Przytoczę tu słowa Alberta Einsteina, zaczerpnięte z książki:

„Nigdy nie rozwiążemy problemu, jeśli nie zmienimy sposobu myślenia, jakim posługiwaliśmy się w momencie jego powstania.”


Książka warta polecenia jako lektura dla osób zainteresowanych życiem w zdrowiu, sprawności oraz wszystkim, którzy dopiero zaczynają rozwijać się w tych dziedzinach, ponieważ nakierowuje nas na wiele tematów, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi.


Piękne ilustracje dodatkowo wzbogacają książkę w garść dobrze przyswajalnej wiedzy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)