poniedziałek, 8 maja 2017

Recenzja książki: „Polskie zioła lecznicze i uzdrawiające”

Tytuł: „Polskie zioła lecznicze i uzdrawiające”

Autor: Grażyna Wasilewska

Wydawnictwo RM

Seria: Kuchnia domowa

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2015

 
Znane i wykorzystywane już od najdawniejszych lat w dziejach ludzkości, od czasów faraonów do współczesnej farmakologii. budzące zainteresowanie i inspirujące do dogłębnej analizy składu i właściwości leczniczych – zioła cieszyły i cieszą się ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa.

Nic dziwnego, ponieważ rośliny, zioła, chwasty - cała otaczająca nas różnorodność świata roślinnego to bogate źródło składników odżywczych, fitoskładników oraz pomocy leczniczych.

Każdy, kto chce poznać tajniki wiedzy zielarskiej, dowiedzieć się w jaki sposób wykorzystać zioła, aby wspomóc procesy zachodzące w organiźmie, czy też poznać interesujące przepisy na nalewki, wywary lub napary z ziół – powinien koniecznie zapoznać się z książką: „Polskie zioła lecznicze i uzdrawiające”.

Być może przypadnie Wam do gustu nalewka benedyktyńska, ziołowy likier lub nalewka z żeń-szenia?

Autorka przedstawia ciekawą historię stosowania ziół leczniczych w starożytnych czasach, średniowieczu czy też we współczesnej farmakologii. Hipokrates z Kos, Galen, Paracelsus, Św. Hildegarda z Bingen - na pewno nie raz słyszeliśmy o tych postaciach, a teraz możemy uzyskać dawkę wiedzy na ich temat.

Piękne ilustracje, szczegółowe opisy poszczególnych ziół leczniczych, ich występowania, zbioru, przepisy z ich zastosowaniem, a co najważniejsze – wskazanie dolegliwości, na które mogą pomóc – to wszystko znajdziemy zebrane w jednej książce.

A może chcemy poznać ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków, dawne wierzenia z nimi związane? Może warto zapoznać się z działaniami niepożądanymi związanymi ze stosowaniem ziół?

Nauczmy się sięgać po dostępne wokół nas – w Polsce – zasoby ziół leczniczych i uzdrawiających, a na pewno zyskamy lepsze zdrowie, energię i samopoczucie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)