niedziela, 2 lipca 2017

Recenzja książki: „Niezbędnik podróżnika"Recenzja książki: Niezbędnik podróżnika


Autor: Beata PawlikowskaWydawca:Edipresse Książki

Liczba stron: 368

Data wydania: 14-06-2017Wakacje, podróże, wyprawa w podróż marzeń albo weekendowy wyjazd w góry... – jak ważną rolę gra odpowiednie przygotowanie? Czy każdy z nas umie zaplanować wyjazd, przewidzieć różne sytuacje, niebezpieczeństwa, tak, aby w pełni wykorzystać czas, który spędzimy w nowym miejscu?

Z pomocą przyjdzie nam cudowny poradnik Beaty Pawlikowskiej –„Niezbędnik podróżnika”. Podróżniczka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawia nam informacje dotyczące różnych sfer życia: kulturowego, poznawania zwyczajów miejscowej ludności, okazywania szacunku i serdeczności w życiu codziennym.

„Gdziekolwiek jesteś na świecie, uśmiech jest najbardziej uniwersalnym językiem, zrozumiałym dla każdego : )”.

Czy kiedykolwiek wzięliście na wyprawę zatyczki do uszu, olejek z pestek malin lub organiczne batony energetyczne? A może czas przyrządzić własny olejek przeciw komarom i poznać podstawowe zasady postępowania z ratownictwa medycznego? Ukąszenie węża, poparzenie meduzy, poparzenie – co zrobić, by zachować zimną krew i skupić się na odpowiednim działaniu? 

Interaktywna budowa poradnika pozwala nam umieszczać w nim własne notatki, wskazówki, przydatne słówka, dzięki czemu pod ręką mamy cały zasób wiedzy, która udoskonali naszą podróż w nieznane.

Zachowajmy miłość do otaczającego nas świata, nie niszczmy bogactwa przyrody, unikajmy niszczenia kwitów, nie wspierajmy niewoli zwierząt. 

„Każdy, kto robi sobie fotkę z niewolnikiem, przyczynia się do przedłużenia jego niewoli.”

„Przybywajcie!” – idealne zakończenie książki podsyca chęć podróży i wyruszenia w nieznane ze wskazówkami, które okażą się bardzo pomocne w praktyce. 

„Podróż jest po to, aby cię zaskakiwać i zmuszać do wysiłku. Nie narzekaj. Działaj.”

Może spotkamy się w naszej podróży w nieznane... : )
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)