Informacje dla czytelnika - teczasmakow

Breaking

teczasmakow

"Umysł jest swoim własnym panem i sam potrafi niebem uczynić piekło, a piekłem niebo." - John Milton

test banner

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Post Top Ad

Responsive Ads Here

poniedziałek, 20 lutego 2017

Informacje dla czytelnika
Na moim blogu chcę zwrócić uwagę czytelnika na kwestie żywienia wpływającego na nasz organizm. Przepisy przedstawiają nie tylko potrawy, ale są pomocne także w utrzymaniu zdrowia, sił witalnych oraz udanego samopoczucia.


Oczywiście każdy sam powinien dobierać swoje składniki pokarmowe w zależności od posiadanych predyspozycji, alergii, nietolerancji, chorób itp. Jeśli ktoś jest mięsożerny to może utrzymać produkty takie jak mięso, wędliny w swojej diecie, jednakże ja wykluczyłam mięso (oprócz ryb) ze swojego jadłospisu i takie przepisy publikuję na blogu. Dlaczego nie jem mięsa? Oprócz powodów stricte naukowych, długiego czasu zalegania mięsa w jelitach, lepszego samopoczucia po wykluczeniu mięsa z diety, dochodzą jeszcze zagadnienia związane z mięsem produkowanym na masową skalę. Produkcja hurtowa zwierząt hodowlanych, faszerowanie zwierząt antybiotykami, lekami, sterydami, karmienie soją, paszami, itp. 


Uważam, że jedzenie mięsa i wędlin w obecnych czasach wymaga zaopatrywania się w produkty ekologiczne, droższe niż te ogólnodostępne w masowej sprzedaży. Jeśli chcecie zjeść prawdziwe mięso – polecam zakup tego z certyfikatem, hodowanego w zgodzie z naturą, w godnych warunkach. Zmusi nas to do ograniczenia ilości spożywanego mięsa i jego pochodnych, co wyjdzie nam na zdrowie.


Nie traktujmy jedzenia jako koniecznej części naszego życia, czynności, która niepotrzebnie zabiera nam czas. Pomyślmy o tym, że to co zjemy rzeczywiście wywiera wpływ na to, jak się czujemy, na nasze kontakty z innymi, postrzeganie świata czy też na to, czy wieczorem zasypiamy bez problemu, czy może jesteśmy ociężali i przejedzeni. 


A może musimy brać tabletki na sen, zgagę lub wzdęcia? Odpowiednio dobrana dieta pomoże nam w takich i innych kwestiach.


 Brokuł, pomidor, cebula, banan... oraz inne produkty żywnościowe przechowywane i przyrządzone w odpowiedni sposób mogą nam pomóc przejść przez życie z uśmiechem, w zdrowiu i z zachowaniem równowagi wewnętrznej.
  

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz

Post Top Ad

Responsive Ads Here