poniedziałek, 20 lutego 2017

Informacje dla czytelnika
Na moim blogu chcę zwrócić uwagę czytelnika na kwestie żywienia wpływającego na nasz organizm. Przepisy przedstawiają nie tylko potrawy, ale są pomocne także w utrzymaniu zdrowia, sił witalnych oraz udanego samopoczucia.


Oczywiście każdy sam powinien dobierać swoje składniki pokarmowe w zależności od posiadanych predyspozycji, alergii, nietolerancji, chorób itp. Jeśli ktoś jest mięsożerny to może utrzymać produkty takie jak mięso, wędliny w swojej diecie, jednakże ja wykluczyłam mięso (oprócz ryb) ze swojego jadłospisu i takie przepisy publikuję na blogu. Dlaczego nie jem mięsa? Oprócz powodów stricte naukowych, długiego czasu zalegania mięsa w jelitach, lepszego samopoczucia po wykluczeniu mięsa z diety, dochodzą jeszcze zagadnienia związane z mięsem produkowanym na masową skalę. Produkcja hurtowa zwierząt hodowlanych, faszerowanie zwierząt antybiotykami, lekami, sterydami, karmienie soją, paszami, itp. 


Uważam, że jedzenie mięsa i wędlin w obecnych czasach wymaga zaopatrywania się w produkty ekologiczne, droższe niż te ogólnodostępne w masowej sprzedaży. Jeśli chcecie zjeść prawdziwe mięso – polecam zakup tego z certyfikatem, hodowanego w zgodzie z naturą, w godnych warunkach. Zmusi nas to do ograniczenia ilości spożywanego mięsa i jego pochodnych, co wyjdzie nam na zdrowie.


Nie traktujmy jedzenia jako koniecznej części naszego życia, czynności, która niepotrzebnie zabiera nam czas. Pomyślmy o tym, że to co zjemy rzeczywiście wywiera wpływ na to, jak się czujemy, na nasze kontakty z innymi, postrzeganie świata czy też na to, czy wieczorem zasypiamy bez problemu, czy może jesteśmy ociężali i przejedzeni. 


A może musimy brać tabletki na sen, zgagę lub wzdęcia? Odpowiednio dobrana dieta pomoże nam w takich i innych kwestiach.


 Brokuł, pomidor, cebula, banan... oraz inne produkty żywnościowe przechowywane i przyrządzone w odpowiedni sposób mogą nam pomóc przejść przez życie z uśmiechem, w zdrowiu i z zachowaniem równowagi wewnętrznej.
  

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)